לזכרו של יוסי אליאל – מאת שמוליק הרשקוביץ

יוסי אליאל ז"ל

לכולנו יום הזיכרון הוא פנים, שמות וסיפרים אישים .
אני נושא אחד עימי קוראים לו יוסי אליאל. סיפור של מוות מיותר, בלתי נשלט ובמרחק השנים כל כך מיותר. אני זוכר אותו באיש היחידי שאהב להקשיב לשידורים ביום הזיכרון "היום היחידי שיש שירים יפים ברדיו"אמר. אני זוכר איש גבוה עם חיוך שהגיע מטייסת קורנסים ל"נסיכים" בטייסת 253 "איך יכול להיות שכבר גמרו להכין את המטוסים למחר אצלנו בפנטומים רק מתחילים לחמש עכשיו" ממש נסיכים. אני לא יכול לשכוח את ה"סולו" השני שעשה לאחר שהחלים ממחלת עינים קשה שגרמה לקרקוע ממושך כולנו חיכינו בדת"ק אפילו מח"א נדמה לי הגיע, ולאחר מכן בכל יום בצהרים ההכנות למפגן האוירובטי, אנחנו על הרמפה בדת"ק בקריאות השתאות ואז ההלם, הרגע הבלתי נתפס, סחרור והפגיעה בקרקע בטווח היד ממש.
אני זוכר לילה אחד בדת"ק 10 התברברנו בהכנה לאיזו טיסה מבצעית פעם ראשונה עם ADDS 2 הוא בא להפעיל את המערכת על הקרקע לבדיקה (כן עשינו פעם דברים כאלה ) הוא אמר לנו שאמו בקשה שיזהר בעבודה ולא יטוס גבוה ומהר מדי …

יוסי אליאל נולד בחדרה 16 לפבר. 1951 נהרג במהלך ההכנות למפגן יום ח"א ב 3 ביולי ב 1986 .

הרשקוביץ' שמואל
קצין חימוש 253

תגובות בפייסבוק:

תגובות

אודות אודי בורג

בן 55 , בתחום האינטרנט. שירות צבאי בחיל האוויר (גאה להיות ממקימי בסיס רמון בנגב), אוהד ותיק מאוד של מכבי תל אביב בכדורסל עם שריטה בסיסית בנושא, מנסה באמצעות בלוג זה לגרום לשינוי כלשהוא על מנת שיהיה לנו קצת יותר נחמד פה. ותודה למבקרי הבית :)

2 תגובות

  1. עדי,
    את מוזמנת לבקר גם באתר ותיקי הטייסת בכתובת
    http://ramon253.udiburg.com

  2. תודה!
    עדי אליאל, בתו של יוסי.

השאר תגובה

  • 3,000 צפיות