אני בעד
אני בעד

כן פלואוריד במים, לא פלואוריד במים.
נושא חם שעולה עכשיו ברמת גן לנקודת רתיחה חדשה בעקבות הפרסום במקומון רמת גן של המומחה לפלואוריזציה מספר אחת של רמת גן – צחי זליכה, בעקבות החלטתו הנבונה (לדעתי) של סגן השר ליצמן להחזיר את הפלואוריד למים.
בממשלה הקודמת החליטה שרת הבריאות להפסיק את הפלרת המים לאחר כ- 30 שנה של הפלרה כי לטענתה הגיעו לידיה מחקרים על נזקי הפלואוריד במים.
ליצמן, עם מינויו מחדש בממשלה הנוכחית, החליט להחזיר את הפלואוריד למי השתייה.

צחי המומחה המתנגד
צחי המומחה המתנגד

נכון, ישנו ויכוח עתיק יומין על יתרונות וחסרונות הפלואוריד.
אבל, רוב המתנגדים הם בעיקר בגלל העניין המוסרי של ביטול חופש הבחירה בנושא ומיעוטם מתנגדים כי קראו פה ושם על הסכנות שבפלואור.

רציתי לרכז עבורכם כמה מאמרים מעניינים מאוד בנושא וגם מקיפים ביותר.
ואולי גם צחי זליכה, לאחר שיקרא בהם יבין שאין שום סיבה למלחמתו בליצמן, אולי רק בנושא העלויות, שכפי שאני חושד, זליכה, בהיותו ראש תאגיד המים המיותר של רמת גן אינו מעונין לספוג.

נתחיל במאמרו של איתן אוקסנברג, דוקטורנט במכון ויצמן בנושא.
אמשיך במאמר מקיף מאוד של תום שדה באתר “חשיבה חדה”, שם תוכלו למצוא דיונים רבים בתגובות למאמר. קראו לעומק את המאמר הארוך.
אל תתעצלו. תמצאו שם סימוכין רבים לטעויות הנפוצות של מתנגדי ההפלרה.
שימו לב שבאמריקה הנאורה והמפותחת, 74.7% מהמים מופלרים נכון לשנת 2013.
האם הם פחות חכמים מאיתנו?

אחוזי ההפלרה בארה"ב נכון ל- 2013
אחוזי ההפלרה בארה”ב נכון ל- 2013

כשהשרה לשעבר גרמן החליטה על ביטול הפלרה יצאו כנגדה מומחים רבים בתחום. תוכלו לקרוא על זה פה בכתבה ב- YNET.
וגם באתר The Medical פרסם בשנת 2008 ד”ר חיים רוטברט מאמר מקיף בזכות ההפלרה כולל הפנייה לסימוכין רבים.

אז אם באמת טרחתם וקראתם את כל מה שפרסמתי פה, האם אתם באמת חושבים שצחי זליכה מבין בפלואוריזציה? או שמאחורי התנגדותו מסתתר צד פופוליסטי כלשהוא?
אשמח לתגובותיכם.

ו… סקר בנושא כמובן 🙂

[socialpoll id=”2280536″]

[qrcode]

תגובות בפייסבוק:

תגובות

4 תגובות

 1. שלום מיכל.
  אשמח אם תצרפי קישורים לסקר של משרד הבריאות, כי אני מצאתי סקר הפוך בדיוק של משרד הבריאות. או קישורים למחקרים האחרים.
  חיפשתי, אבל כל המתנגדים כותבים על מחקרים אבל לא מצרפים שום קישור לשום סימוכין.
  תודה.

 2. שלום לאודי בורג,
  אמריקה אינה כל כך נאורה ומפותחת בכל הקשור לבריאות. כידוע יש שם מגיפת השמנה ושיעור מחלות גבוה.
  אביא כאן רק שלוש טענות מתוך מכלול רחב בהרבה כדי להסביר מדוע ההפלרה מסוכנת לבריאות הציבור. הטענות מגובות במחקרים מדעיים וכיון שאין אפשרות לצרף כאן מסמכים אשמח לשלוח לך או לכל מתעניין במייל את המסמכים והאסמכתות:
  א. ההפלרה אינה מועילה נגד עששת: בהתאם לנתונים של ארגון הבריאות העולמי אין הבדל בשיעור העששת בין מדינות מפלירות למדינות שאינן מפלירות.
  ב. נהפוך הוא, לפי סקר שמשרד הבריאות עצמו הזמין, בין השנים 2002 עד 2014, מועד בו הוחלה ההפלרה בישראל, עלה שיעור העששת בקרב ילדי ישראל ב9% . יתירה מכך, שיעור העששת בישראל הוא, נכון ל2014, 63% לפי סקר משרד הבריאות, בעוד שבגרמניה והולנד שאינן מפלירות,(כמו הרוב המכריע של מדינות אירופה והרוב המכריע של אוכלוסיית העולם) שיעור העששת נע בין כ30%-45% בלבד.
  ג. קיימים מחקרים של מדענים מובילים בעולם על השיעור הגבוה של מחלות קשות של אוכלוסיות הסובלות מהפרקטיקה של הפלרת המים. למשל: מחקרו של ד"ר דין בורק, ראש המחלקה הציטוכימית במכון מחקר הסרטן הלאומי של ארה"ב, מראה כי שיעור התמותה מסרטן באזורים מופלרים גבוה באופן מהותי ומובהק מזה שבאזורים שאינם מופלרים
  מחקר נוסף שפורסם על ידי המדען החוקר האירי ד"ר דקלן ווף מראה כי יש כמעט פי שניים מקרי סרטן באירלנד המופלרת לעומת שאר מדינות אירופה שאינן מפלירות. מחקרים השוואתיים גילו גם אינטיליגנציה נמוכה יותר אצל ילדים בערים מפלירות לעומת ערים שאינן מפלירות.

  מעבר לכך ה"תרופה" כביכול נגד עששת ניתנת במינונים ללא שליטה ובקרה. דבר שאין לו אח ורע בכל הפרקטיקה של מתן תרופות. מי שמסיבות שונות שותה יותר מים, למשל אדם העוסק בספורט, יקבל "תרופה" במינון גבוה יותר ממי ששותה פחות מים.

 3. חכמים כמו ארה”ב ?
  מי שלא מבין עוד איך הדברים עובדים, אז שידע. התעשייה והלוביסטים שלה דוחפים לנו כימיקלים מהשאריות שאין להם איך להפתר. מיכרים לכולם שזה לבריאות ומה מקבלים ? אנשים חולים מפלוריאוזויס, דימציה, ועוד מלחלות קשורת פלואור. מה זה נותן , עוד שירותי בריאות . שהם הכי יקרים בארה”ב. הכל תעשייה , הכל על הכיס שלכם !

  mike

אהבתם? לא אהבתם? אשמח לתגובה

%d