לאור ההשתוללות חסרת הרסן שהולכת וגוברת בכבישי ארצנו הרגשתי צורך לכתוב מספר דברים כואבים בנושא.http://www.ynet.co.il/PicServer2/24012010/3165528/8041_1&91;1&93;_+wa.jpg
אתחיל ברוכב האופניים גיא תמרי ז”ל שנהרג בשבת בבוקר.
גיא, המודע לסכנות בכבישים יצא מביתו כשהוא מצויד בכל אמצעי הזהירות הנדרשים.
אבל הוא לא הביא בחשבון שנהגת עייפה, שהיתה ערה כל הלילה לא תעשה חושבים כלל ועיקר לפני שיצאה ממקום עבודתה למשימת חיסול מדרגה ראשונה.

מה שמדהים בכל הסיפור זה שעיתון “ידיעות אחרונות” בעמודו בפייסבוק עוד מעיז להעלות שאלה אם לדעת הקוראים יש לאסור על רוכבי אופניים לנסוע בכבישים בין עירוניים בעקבות המקרה.
לא ברור לי מה עבר באותו רגע במוחו של מנהל העמוד של ידיעות בפייסבוק, אבל להעלות שטות כזו לאוויר זו יכולת מוחית מדהימה.
בגלל אזלת ידה של משטרת ישראל עלינו לאסור על רוכבי אופניים לרכב עליהם!
אני מציע לאסור על הולכי רגל לעמוד על איי תנועה ולחכות לרמזור שיתחלף כי גם בכך יש סכנה שרכב חולף יעלה על אי התנועה ויהרוג את הולך הרגל, וכבר היו מקרים כאלה.
שוב, אזלת ידה של משטרת ישראל שלא מסוגלת לאכוף את חוקי התנועה על עבירות שבאמת גורמות לתאונות דרכים.

אמשיך בתאונה במוצ”ש באיילון שבה חבורה של אזרחים “אחראים” מאוד נסעה בג’יפ שנהגו סטה ממסלולו ליד מחלף שפירים, הג’יפ התהפך ושניים מנוסעיו עפו מהרכב ונהרגו.
הנוסעים כמובן לא היו חגורים ואני בטוח שאם המשטרה תפשפש קצת בהיסטוריה של נהג הרכב היא תגלה תיק לא כל כך נקי.התאונה בכביש מס' 1
מה שיפה בסיפור הזה זה שהנהג שנפצע קל בתאונה ברח מבית החולים.
מה, המשטרה לא חשדה בו בכלום? הרי טענו שהוא היה שיכור. איך לא הופקדה עליו שמירה?

אמשיך בכך שבני בכורי שרק קיבל רשיון נהיגה חוזר מכל נסיעה בשוק ממה שהוא רואה על הכבישים.

והמשטרה? היא מתלוננת על מחסור בתקציבים, אין מספיק שוטרים ועד כל מיני “אכלו לי, שתו לי” למיניהם.

משטרת ישראל היקרה, אל תבלבלו ת’בייצים. במקום לשים שוטרים שיתחבאו לנהגים בפינות חשוכות אֵל ויתפסו אותם על אי איתות (עבירה חמורה מאוד שיכולה לגרום לתאונות קשות עם הרוגים), עזבו את העבריינים הקטנים האלה במנוחה וצאו ותיפסו את חותכי הנתיבים, את עוברי הפס הלבן בכבישים, את בעלי הקטנועים שהפכו את המדרכות למסלולי נסיעה פרטיים שלהם ואת הנהגים היוצאים שיכורים ממועדונים ועולים על רכבם לנהוג, ואת חותכי איי התנועה המצוירים בצמתים מרכזיים בערים השונות.
במקום לשים שוטר בפינת הרחובות אברבנאל ומכבים בבני ברק ולעשות קופה על איתותים, תראו שאתם באמת נלחמים בתאונות.

במקום לעשות קופה מתפיסת נהגים על נסיעה מהירה בכביש בין עירוני ריק מכלי רכב (שכבר הוכח בכל מחקר אפשרי שמהירות אינה הגורם הראשי לתאונות) תעשו פחות קופה אבל תאכפו את ההשתוללות בכבישים האלה.

יחסי ציבור יפים מאוד עשיתם לעצמכם בשידור בכל תחנות הטלוויזיה של הכתבה על תפיסתם של נהגי המרוצים בכביש ליד אָזוֹר, אבל זהו מקרה אחד לאלף.
ביתר 999 המקרים אתם פשוט ממררים לנהגים את חייהם על שטויות שהקשר בינם לתאונות דרכים מקרי בהחלט.

נכון, גם אי איתות הוא עבירה, אבל תפסו את זה שלא מאותת כשהוא חותך נתיבים בכביש מהיר על 150 קמ”ש ולא את זה שפנה ולא אותת בבני ברק.
או את הולך הרגל האומלל שעבר מעבר חצייה באדום ליד בורסת היהלומים ושוטר קפץ עליו מתוך שיח לתת לו דו”ח כאילו גילה את אל קפונה.

ואתם הנהגים, נכון, שמתם לב שלמשטרה אין כוח/יכולת/רצון לאכוף את חוקי התנועה. זה לא אומר שעליכם לתחיל עכשיו בהשתוללות פרועה וחסרת רסן בכבישים.
לכו תוציאו את העצבים שלכם במכון כושר, או בריצת מרתון.
אל תעלו על רכביכם לאחר שחיסלתם 3 בקבוקי וודקה ועוד 5 בקבוקי בירה במועדון.
הפסיקו להפוך את הכבישים לשדות קטל.
קצת תרבות, דרך ארץ ואדיבות לא יהרגו אתכם. ההיפך.

אז… שיהיה לכולנו חג פסח שמח, ללא דיווחים על תאונות דרכים.

 

תגובות בפייסבוק:

תגובות

אהבתם? לא אהבתם? אשמח לתגובה

%d