אלטרוקסין
אלטרוקסין - עד מתי הניסוי בבני אדם יימשך???

מכובדיי,

לפני כשנתיים התחלתי טיפול באלטרוקסין עקב תת פעילות של בלוטת התריס.
התוצאות היו מידיות וטובות והכל זרם למישרין.
לא תהיתי ולו לרגע, למה יש רק תרופה אחת בשוק לטיפול בתופעה מאחר והיא עבדה כראוי.

אולם, בתקופה האחרונה התפרסם שהאלטרוקסין הישן והטוב איננו עוד… עליו השלום.. מאחר והחברה המייצרת אותו מכרה אותו לאחרת וזו החליטה לשנות את הפורמולה בקו הייצור שלה.

מכאן התחיל סיפור המשתרע על פני כל העולם, ולא רק בישראל, כמו שגורמים אינטרסנטיים מנסים למכור לנו.
ב-2008 בניו זילנד כבר חוו על בשרם מטופלי האלטרוקסין את אותה צרה.

אבל למה לספר את מה שאתם כבר יודעים?
אתם הרי יודעים על קשר השתיקה של הרופאים (כן, אלו שנשבעו את שבועת היפוקרטס, זו שבה הם מתחייבים בין היתר לא לגרום נזק לחולים), של קופות החולים ושל משרד הבריאות בנושא החלופות הטובות לאלטרוקסין הישן והטוב.
במו עיני חזיתי ב”תמיהתו” של הרופא האישי שלי כשבאתי לבקש ממנו את הסינטרואיד כתחליף והוא, כביכול, לא ידע על מה אני מדבר.
רק לאחר שהרציתי לו על כל הנושא כולל על היסטורית המקרה, הוא נדהם ואמר לי שנראה לו שעשיתי מחקר רציני.
הרופא הוא מקופ”ח “מכבי” במקרה זה אבל אני בטוח שגם בקופות האחרות המצב זהה.

גם לאחר שהתפרסמה הנחיית משרד הבריאות השבוע, לא השתנה כלום בקופות החולים, והרופאים והקופות ממשיכים לנסות ולא לתת את התחליף הראוי, סינטרואיד, אלא את חברו הרע יוטירוקס שזהה לאלטרוקסין החדש, וזאת כאשר באינטרנט מפורסמת לעין כל טבלת השוואה בין התחליפים השונים שמראה בבירור שהתחליף התואם לאלטרוקסין הישן הוא הסינטרואיד.

אבל למה לבלבל את משרד הבריאות, קופות החולים והרופאים עם העובדות???
כן, אלו שנשבעו את שבועת הרופאים, להזכירכם, זו שבה נאמר גם שעל הרופאים לפעול ללא שיקולים זרים.

פונה אני אליכם, מכובדים יקרים, שתשימו קץ לשערורייה הזו, שבה נהפכנו אנו המטופלים, לעכברי מעבדה תרתי משמע, לאחר שקופות החולים הודיעו שרק מי שלא יסתגל לתרופה החדשה ויסבול תופעות לוואי, יוכל לקבל את התחליף הלא ראוי יוטירוקס.
על הסינטרואיד, הם בכלל לא מדברים!!!

אנו משלמים דמי חבר ומיסים במיטב כספנו לא על מנת שיעשו בנו ניסויים, אלא על מנת שנוכל לקבל את הטיפול הראוי כשנזדקק לו.

אנו מבקשים את עזרתכם האישית והתערבותכם המידית בפרשה העגומה הזו שבה הנפגעים היחידים הם אנו המטופלים, ולמרבה הצער שבדבר מי שפוגע בנו (תרתי משמע) הם אלו האמונים על שמירת בריאותנו.

מכתב זה מפורסם גם בבלוג שלי, במטרה לגרום לכמה שיותר נפגעי שירותי הבריאות במדינה למחות ולדרוש את הדבר הבסיסי ביותר המגיע לנו, שירותי בריאות תקינים!

בתקווה לסיום מהיר של הפרשה,

אודי בורג.

העתקים:
כבוד ראש הממשלה מר בנימין נתניהו ( [email protected]).
כבוד ח”כ ד”ר רחל אדטו ( [email protected]).
כבוד ח”כ שי חרמש ( [email protected]).
משרד הבריאות ([email protected]).
מרינה אסביץ–אשר, נציבות הקבילות לחוק ביטוח בריאות ממלכתי ( [email protected]).
כללית (במייל: .([email protected]
גב’ אתי סממה קופת חולים מכבי ( [email protected]).
מאוחדת(במייל : ([email protected]
גב’ קרן נויבך ( [email protected]).
מר רן רזניק ( [email protected]).
מר איציק וולף ( [email protected]).
המגזין עם אושרת קוטלר בנגל [email protected]
יאיר לפיד: [email protected]
יונית לוי [email protected]
דנה וייס: [email protected]
דני קושמרו: [email protected]
יואב אבן: יואב אבן [email protected]
[email protected] לשכת נתניהו
[email protected] ליצמן יעקב
[email protected] , [email protected] מנכל משרד הבריאות רוני גמזו
[email protected] בירוקרטיה – דב גילהר
[email protected] המקור
[email protected] תכנית הבוקר עם גיא ואורלי
[email protected] – פניות הציבור משרד הבריאות
[email protected] קול חברי מכבי

כולכם מוזמנים לכתוב מכתב אישי שלכם ולהפיצו לכל רשימת המכותבים פה.

 [qrcode]

תגובות בפייסבוק:

תגובות

17 תגובות

 1. אני בת 73 מטופלת באלטרוקסין 31 שנה משך שנות הטיפול והמינונים המשתנים לאורך השנים עלול לגרום לאוסטאופניה ואסטאופורוזיס טיפול עודף באלטרוקסין או חלופותיו גורם להגברת שחלוף העצם ירידה בצפיפות העצם ומעלה סיכון לשברים ההמלצות שלהאנדוקרינולוגים לבצע מעקב לפי שיקול דעתם בדיקת צפיפות עצם ולשקול טיפול לפי הצורך קופות חולים לא ממנות בדיקות צפיפותעצם לפי המלצת האנדוקרינולוגים מכיון שעלפי חק ביטוח בריאות ממלכתי ההמלצות הן לגברים ונשים מעל גיל 60 אחת ל5 שנים נשים וגברים מעל גיל 50 אחת לשנתיים לפי קריטריוניםכלליים לאוסטאופורוזיס ללא התחשבות במחלה שלנו אני נאלצת לשלם עבור הבדיקה שבכל תקופה מחירה עולה בידי מכתב תשובה מעוזרת ראשית לנציב קבילות לחק ביטוח בריאות ממלכתי אני מבקשת לקבוצה שהינך עומד בראשה עלמנת לטפל בבעיה זו תודה נאוה סטרכילביץ

 2. לדעתי מה שאתה כותב כאן חזק ומאוד מחזק אותי בעיקר כמישהי שהגוף שלה הגיב רע לאלטרוקסין החדש וגם ליוטירוקס ולצערי אני לוקחת רק בגלל שאני בהריון והערכים שלי לא מספיק טובים לדעת רופא הנשים עבור העובר. כשאני לא בהריון הערכים שלי לגמרי תקינים ונורמטיביים.

  אבל אני יכולה גם להבין תגובות שנכתבות כאן מאחר ויש אנשים שגם האלטרוקסין החדש וגם היוטירוקס נהדרים עבורם והגוף שלהם לא מפתח תופעות לוואי או אלרגיות.

  הכעס והקושי שלי נובע בעיקר מזה שאף רופא אותו פגשתי, גם לא המומחים ביותר, פתח בפני צוהר לעולם גדול של טיפול בבלוטת התריס.

  יש המון דברים שרצוי ושלא רצוי לאכול. יש פעילות גופנית שכדאי ושלא כדאי לעשות כדי לשפר את המצב. יש רפואה טבעית שיכולה מאוד לחזק ולתמוך מעבר לכדור.

  ואני מרגישה שאנחנו אכן שפני ניסיונות וגם מריונטות של חברת התרופות ושל הרופאים שאנחנו ובריאותנו לא באמת מעניינים אותם אלא רק כיסוי התחת המפואר שלהם וגם יד רוחצת יד… חברת התרופות יקרה להם יותר מאיתנו.

  אף רופא לא יידע אותי לגבי תופעות הלוואי הקשות – ושוב, אני אישה בהריון בסיכון שגם ככה מתמודדת עם מספיק אתגרים גופניים ונפשיים!

  אף רופא לא יידע אותי שכרגע יש עניין עם הכדורים האלה ועל כל דבר חריג שאבוא. עשיתי זאת מיוזמתי וחשתי כי גם רופא המשפחה וגם רופא הנשים ואפילו האנדוקרינולוג תמהים שבכלל פיתחתי תופעות לוואי.

  בכלל, בכל הנוגע ליוטירוקס כאילו מדברים שאין לו שום תופעות לוואי וזה סתם פסיכולוגי ולדעתי זה רק כי אין להם תחלופה ואין להם מושג מה לומר. אני קוראת בלא מעט פורומים שאנשים מתלוננים וגם בפורום הרופאים אומרים להם שלא אמורות להיות שום תופעות. בולשיט!!!

  הבהירו לי שאני חייבת את הכדור ושלא אלך לדיקור וכד’ אבל לדעתי כן אלך עם הפסקה של הכדור כרגע כי אין לי אפשרות לסבול יותר גרד בעור, סחרחורות, תשישות, עצבנות, שריפה בעיניים ועוד…

  עייפתי… ואין לי ספק שהעובר שלי אתי.

  חיבוק גדול והרבה הבנה וצער לכל האנשים היקרים שנאלצו ועדיין מתמודדים עם המצב הזה וכל הכבוד אודי על האומץ לבטא את עצמך.

  חגית
 3. היום 25 נוב’ נמסר לי ע”י נציגה במוקד משרד הבריאות (5400*) כי שתי החלופות: סינטרואיד ויוטירוקס אמורות להיות זמינות, ע”פ מרשם, בכל אחת מקופות החולים!? – האם ידוע למי מיכם ??? בברכה- יואש

  יואש
 4. שלום,

  לאור ריבוי המידע על אלטרוקסין, אוטירוקס והסינטרויד, רציתי לשאול כיצד ניתן לדעת שהסינטרויד והאלטרוקסין הישן דומים? אין לנו את העלונים של שתי התרופות. ובמה שונה האויטרוקס מהסינטרויד?
  האם קיימת השוואה?

  לילה
 5. תמוה מאוד הקביעה שסינטרואיד ירפא את כולם. יוטירוקס חברו הרע של האלטרוקסין? זו גם קביעה שמריחה לא טוב. אתה לא טורח לעדכן הקוראים בנתונים הנכונים. קיבלתי יוטירוקס ואני מגיבה מצויין. זו תרופה שנמכרת בגרמניה ובהרבה מאוד מדינות וגם מאושרת באירופה וארה ב . לא פחות טובה מסינטרואיד שמוכרים במחירי הפקר בבתי מרקחת והם עושים כסף

  רחל
  1. רחל, אני מתעדכן בפורומים השונים בנושא, כמטופל גם כן, והתגובות על היוטירוקס הן באופן כללי, ולא פרטני, לא טובות, לעומת התגובות על הסינטרואיד למי שהצליח להשיג אותו . נכון, הנתונים שלי לא מדעיים אבל מבוססים על תחושת ותגובת המטופלים שאני נמצא איתם בקשר. ושוב, זה שתרופה מאושרת לא אומר שהיא בהכרח טובה. ראי תגובתי לאדון ו’.

    1. רחל, אין לי אלא לחשוש שאת כנראה עובדת באחת החברות התרופות. האם נכנסת לפורומים השונים בנושא? האם קראת את תגובת המטופלים ליוטירוקס? שוב, באופן כללי, לא פרטני. ברור שיש כאלה שזה עובד להם, כמובן.

 6. יוטירוקס חברו הרע של אלטרוקסין? עצם הכתיבה הזו בלי להכיר העובדות תמוה. יוטירוקס תרופה נמכרת בכל העולם ורשומה בהרבה ארצות. מאושרת על ידי FDA ואירופה. כתיבת רשלנית אדון.

  ו
  1. אדון ו’, כנראה שאינך קורא מה עוברים מטופלים שקיבלו את היוטירוקס בתור תחליף. לא כל תרופה שמאושרת ע"י ה- FDA היא תרופה טובה. לא חסרים מקרים קשים של טיפול בתרופה מאושרת. כנס בבקשה לפורומים השונים וקרא על הסבל של מטופלי היוטירוקס

אהבתם? לא אהבתם? אשמח לתגובה

%d