Crashplan
Crashplan – תוכנת גיבוי מומלצת

איבוד מידע הוא בעייה כאובה. הבעייה כאובה שבעתיים כשזה מידע בעל ערך מיוחד בשבילכם, ושום פיצוי, אפילו לא מחברת ביטוח יפצה על זה.
אז נכון, שמעתם כבר המון על Dropbox, skydrive, Google Drive ועוד ועוד שירותים חינמיים המוגבלים לסוגי קבצים, מגבלות נפח, מגבלות גישה, מהירות גיבוי, מהירות שחזור ועוד.

אם כבר ניסיתם את כל אלה ואתם מוכנים לשים קצת פפלינוס כדי לשמור על המידע שלכם, אני ממליץ על שירות הענן של CrashPlan.
CrashPaln מציעים מגוון פתרונות גיבוי ואני אתמקד בתוכנית הספציפית שאני קניתי ונקראת CrashPlan + Family unlimited, אשר נותנת לכם את האפשרויות הבאות:

  1. גיבוי של עד 10 מחשבים שונים לענן
  2. גיבוי ללא מגבלת נפח
  3. גיבוי מהמחשב לדיסק חצוני
  4. גיבוי ממחשב למחשב
  5. ועוד.

לדעתי האפשרות החשובה ביותר היא הגיבוי לענן החברה. אתם שולטים על מה לגבות, באיזו תדירות, כמה עותקים ליום, כמה גרסאות מכל קובץ יישמרו אחורה, בכמה מרוחב הקו שלכם התוכנה תשתמש לצורך הגיבוי ובאילו שעות.

כמות גרסאות, זמני שמירה ועוד
כמות גרסאות, זמני שמירה ועוד

נכון, אם אתם רוצים לגבות מאות ג’יגות ברור שהגיבוי הראשוני ייארך זמן רב מאוד, ימים ואפילו שבועות, בגלל מגבלת ה- Upload של ספקי האינטרנט הביתיים, אבל במשרד קטן עם קו תקשורת סימטרי הגיבוי יהיה מהיר יותר.

אפשרויות השחזור רבות ומגוונות, החל משחזור של קובץ בודד דרך התוכנה לאותה ספרייה בה הוא היה או לספרייה אחרת, דרך שחזור מממשק האתר שלהם לכל מחשב בו אתם נמצאים ואפילו שחזור דרך אפליקצית האייפון לאייפון (לא ניתן לגבות אייפון בשלב זה), וכלה בשחזור מחשב שלם בעל נפח עצום באמצעות שליחת דיסק מהחברה אליכם בתשלום נוסף.

ממשק ידידותי
ממשק ידידותי

ממשק התוכנה יעיל וקל לשימוש, וניתן להגדיר מספר תוכניות גיבוי שונות והן יעבדו לפי תזמון האחת אחרי השנייה.
המחיר ל-4 שנים (יש גם לשנה, שנתיים, שלוש, אבל ל-4 שנים יוצא הזול ביותר) הוא כ- 1100ש”ח, ואין מה להבהל, זה רק 75 א”ג ליום, ותאמינו לי שתהיו שקטים.
אני קניתי את השירות לפני כחצי שנה, מגבה כיום את המחשבים של כל המשפחה, את כל הסרטים המשפחתיים, התמונות ועוד.
כפולני טוב, ניסיתי את התוכנה בחינם למשך חודשיים וחצי (הם נותנים חודש ניסיון, אבל אין להם בעייה להמשיך לכם את הניסיון לעוד תקופה קצרה), ביצעתי גיבויים, שחזורים, כדי לוודא שבאמת הכל עובד כמצופה ואני ממש מרוצה.
אני חייב לציין שכל המידע העולה ממחשבכם לשירות הגיבוי של CrashPlan עובר הצפנה ברמה גבוהה והוא מוגן לחלוטין.
ישנה גם אופציה נחמדה, שאם שידרגתם את המחשב למחשב אחר ועכשיו הוא בשם אחר, כשתתקינו את התוכנה מחדש היא תשאל אתכם האם לאמץ את המחשב כקיים ואז לא תצטרכו לגבות שוב את כל החומר.

חשוב לציין גם שאת התוכנה שלהם ניתן להוריד בחינם, לשימוש אישי לגיבוי לדיסק חיצוני, או למחשב אחר ברשת, או אפילו למחשב של חבר שהתקין אצלו את התוכנה, ושוב, זה בחינם!!!
ועכשיו, בטח תשאלו את עצמכם מה אני מקבל מ- crashPlan עבור הביקורת הטובה הזו??? אז זהו, שכלום, אני ממליץ כדי שלא תגיעו ליום בו הדיסק מת, או שהמחשב נגנב ותאכלו את הלב למה לא גיביתם עד היום.

בקיצור, עולה כסף אבל נותן שקט נפשי. ממליץ בחום.

[qrcode]

תגובות בפייסבוק:

תגובות

אהבתם? לא אהבתם? אשמח לתגובה

%d