שנה טובהבניגוד לכל הכתבות בעיתוני ראש השנה המציירות כמה רע פה וכמה קשה לחיות פה, בואו נדבר על כמה טוב פה בערב ראש השנה תשע”ג.
ראו את הקניונים, מלאים עד להתפוצץ באנשים עמוסי שקיות בגדים, מתנות, תכשיטים, נעליים ומה לא… אנשים מוכנים לעמוד שעות בקופות החנויות כדי לרכוש מכל הבא ליד ולא משנה אם יהיה לזה שימוש או לא… בדוק… במו עיני ראיתי ושמעתי…
מבט קצר לשדה התעופה מראה כמה “קשה” מצבם של הישראלים השנה… אכן… עובדי שדה התעופה עובדים קשה מאוד להתגבר על כמות הטסים לחו”ל. ולאילו יעדים…
בטיילכם ברחוב שימו לב לכמות המכוניות החדשות והנוצצות בכבישים… ועד כמה עלתה כמות הג’יפים היוקרתיים הנעים בדרכים.
תוך כדי הנסיעה (בתנאי שאתם לא נוהגים) הרימו ראשיכם ומיתחו צווארכם מעלה-מעלה וראו את כמויות מגדלי היוקרה הנבנים מסביבכם ונסו למצוא דירה פנויה לרכישה במגדלים אלה… תודיעו לי אם תצליחו.
שימו לב גם לכמות האייפונים, גלקסים ויתר חבריהם שנרכשים בכל חנות סלולאר… ואלו נפתחות בזמן האחרון בקצב של צמיחת הפטריות אחרי הגשם הראשון. ראו גם אילו גילאים צעירים אוחזין במכשירי היוקרה האלה, שמחיר כל אחד מהם הוא מעל מחשב-על ביתי.
השוו את רמת המחיה שלכם לשכנינו מסביב ואפילו לחלק ממדינות אירופה וארה”ב.
האם ידעתם שאמריקאים רבים מאוד לא יצאו מעולם מגבולות ארה”ב? שלא לדבר על גבולות אזור מדינתם?
בקרו בבתי חבריכם ושימו לב לחידושי הטכנולוגיה המותקנים בביתם, החל ממסכי LED או פלסמה של 50-70 אינץ’ וכלה בבתים חכמים שבלחיצת כפתור אתה מתאים את כל הבית לקראת שנת הלילה למשל.
וחס וחלילה שלכל ילד לא יהיה מחשב + טלוויזיה בחדרו.
אז מי אמר שרע פה ושקשה כל כך לחיות פה???
נכון, לא הכל ורוד, ויש המון מה לתקן, אך מאחר ובמרבית כלי התשקורת בוחרים להראות בערב ראש השנה את חצי הכוס הריקה, אני בוחר להראות את חצי הכוס המלאה.
ועוד לא דיברתי על הטבע, הנופים, הים, ההרים, היערות, אוצרות הטבע והיריעה רחבה.
אז אל תשכחו…
אין לנו (גם אם תחפשו עם פנס לֶד משוכלל) ארץ אחרת!!!
אז…
שתהיה לכולנו שנה נפלאה, שנה שבה נדע להקשיב, לכבד, לתת, לתקן, לפשר, לגשר, לקשר ולתקשר, שנה שבה נפַתח סובלנות, סבלנות, כבוד הדדי, מעורבות אישית, תרומה לקהילה, ובקיצור…

 

שנה טובה ישראל!!!

[qrcode]

תגובות בפייסבוק:

תגובות

אהבתם? לא אהבתם? אשמח לתגובה

%d