דרוש שינוי יסודי
דרוש שינוי יסודי

מערכת הבחירות יצאה לדרך. נפלא!
1,000,000,000 ש”ח (ובעברית, מיליארד שקלים חדשים) ייזרקו לפח הזבל של האנושות כדי שנקבל עוד 4 שנים זהות לאלו שהיו לנו עד כה.
ולמה?
כי אף אחד מהמועמדים לא מוכן לחשוב מחוץ לקופסא ולהביא שינוי אמיתי.
מהו שינוי אמיתי אתם שואלים?
שינוי אמיתי אינו הקמת מפלגה חדשה והעברת אותם פוליטיקאים עייפים, או במקרה האחר הכנסת עסקני ציבור ללא רקע פוליטי אבל בעלי רקע עשיר באיך לדפוק את האזרח הקטן, לשורותיה.
שינוי אמיתי אינו הבטחות חוזרות ונשנות לשינויים, מלווים בסרטוני וידאו מושקעים והתפארויות אינסוף לגבי שינויים שיקרו לאחר הבחירות.
שינוי אמיתי אינו הבטחה שאם נִבָּחר נעשה את השינוי.

כי אנחנו, העַם, שבענו מהבטחות חוזרות ונשנות, הבטחות שאינן שוות את פיסת הצלולויד של סרטון הוידאו עליהן הוקלטו ובטח לא את זמן התשדירים היקר אותו אנו מנצלים ללכת לשירותים כדי להקיא את מה שראינו על המסך.

שינוי אמיתי יכול להתקיים אם תקום המפלגה שתתחייב, בכתב, על מסמך משפטי, עם עדים, שבשורותיה לא יהיו אנשים בעלי עבר פלילי כלשהוא, או שהורשעו בדין כלשהוא וכן שאותה מפלגה לא תשב בשום קואליציה ובשום מצב עם מפלגות בהן חברים עבריינים בדין, ולא משנה בכלל מה סוג העבירות אותן בצעו אותם עבריינים.
[pullquote align=”left” textalign=”right” width=”35%”]
יאיר לפיד לכנסת – יש תקווה???
שמתם לב כמה התקשורת צמאה לחדשות?
ועוד כאלו שנוצרות ע”י… איש תקשורת???
עוד לא יבשה הדיו על הודעתו של יאיר לפיד (טוב, נו, לא דיו, אבל לפחות הקפיץ של האותיות במקלדת עוד לא חזר לקדמותו) וכבר…
המשיכו לקרוא…
[/pullquote]

עכשיו בטח תגידו לי שזה בלתי אפשרי, שכך אי אפשר לבנות קואליציה, שיש צורך לשבת גם עם שנואי נפשינו כדי לקדם תהליכים…
ופה זה בדיוק הקטע של לחשוב מחוץ לקופסא:
שהרי, כמשפט האלמותי, העַם נקעה נפשו מכל אותן קומבינות בין המפלגות השונות שלא מצליחות לשנות פה כלום, החל משינוי שיטת הבחירות, העברת חוקה למדינה, הפרדת הדת מהמדינה, הקמת מערכת חינוך אמיתית, דאגה לחלשים ולמעמד הביניים ועוד ועוד.
אם העַם ייראה שקמה מפלגה כזו, שמתחייבת לנ”ל, או שמפלגה קיימת החליטה לשנות דרכיה ולהתחייב לנ”ל, אני מאמין שהיא תזכה ברוב כזה בבחירות שאנשיה יוכלו לבחור עם מי להרכיב קואליציה.
זה רק עניין של שינוי תפיסה ומחשבה שכולם מפחדים לבצע מפחד איבוד הכסא וההטבות המתלוות אליו.
ומהפחד הזה הם מוכנים לשבת בקואליציה אחת עם חבורת סחטנים כדוגמת ש”ס שנמצאים בה גם עבריינים מורשעים, ששוב תכבול את המדינה לתנאיה ושום שינוי לא יקרה כאן.
דדרך אגב, ש”ס היא רק דוגמא\ תוכלו למצוא דוגמאות זהות גם במפלגות האחרות.
שימו לב שלמרות היותי ימני, אינני נוקט פה קו לימין או שמאל, אלא לצורך הדחוף בניקוי האורוות שעולות על גדותיהן מצואה ורפש.
כבר מזמן לא נראה פה פוליטיקאי שטובת המדינה היתה לנגד עיניו (טוב, אולי כחלון, עד שהדולרים ניצנצו לו באיזו משרה בכירה בשוק הפרטי).
לרוב הפוליטיקאים ובמיוחד אלו שנכנסים לכנסת בפעם הראשונה, מגע עור הצבי בישבן עושה נפלאות והם (בערך כמו נהגי המוניות) נהפכים למשרתים את עצמם במקום את הציבור שברוב טפשותו בחר בהם.

אז מה אתם אומרים? יש פה סיכוי לשינוי?

מאחר ואני יודע שהרשיה שהעליתי לעיל היא חלום באספמיה, והסיכוי שתקום מפלגה כזו נמוך ב- 50% מהסיכוי שלי לזכות בלוטו, אז אולי ניתן צ’אנס למי שעוד לא התלכלך בביצה הפוליטית?
אולי בכל זאת יאיר לפיד? כי אותו עוד לא ניסינו וחובת ההוכחה היא עליו! הלא כן?

[qrcode]

תגובות בפייסבוק:

תגובות

3 תגובות

  1. פינגבק:בחירות - שידור חוזר? או תוכנית חדשה? | הבלוג של אודי בורג - בלוג בענייני היום

  2. פינגבק:הקרקס הפוליטי גירסת 2013 » הבלוג של אודי בורג - בלוג בענייני היום | הבלוג של אודי בורג - בלוג בענייני היום

  3. בסרטון אמר שלח כי הוא שמח להודיע על הצטרפותו למפלגתו של לפיד. “זו בעיניי הזדמנות יוצאת מהכלל לעשות שינוי אמיתי בדרך שבה חיינו מתנהלים כאן, שינוי שאינו רק טכני וקוסמטי, אלא עמוק, ואני רוצה להיות חלק ממנו” אמר.

    offshore company

אהבתם? לא אהבתם? אשמח לתגובה

%d