רק בישראל

רק בישראל…
כמה תוכן יש בשתי המילים האלה… וכמה דוגמאות אפשר לתת…
אז בואו נתחיל:

רק בישראל יכול השכן בבית ממול לשים מוזיקה מזרחית רועשת בשעה 1:00 בלילה והסיכוי להשתיק אותו (חוקית או לא) הוא פחות מהסיכוי שלי לזכות בלוטו.
רק בישראל ראש עיר לא מבטל ריצת חצי מרתון למרות ההתראות על החום הכבד והתוצאה היא הרוג ועשרות פצועים.
רק בישראל אתה יכול לגור בבית משותף עם עוד 8 דיירים ולמרות שזה רק 8 דיירים חדר האשפה יהיה תמיד מלוכלך ואת דלתות הכניסה לבניין השכנים יידאגו להשאיר תמיד פתוחות… למען כל דיכפין יוכל לבוא ו”להתארח”.
רק בישראל המשטרה יכולה לנהוג כרצונה, שוטרים בניידות יעקפו תורים ברמזור אדום ויעצרו ראשונים והמשטרה תגיב שהאירוע לא קרה מעולם. שוטרים יחנו באדום לבן ובחניות נכים והמפכ”ל יגיד שתדמית המשטרה השתפרה.
רק בישראל יכול ראש עיר שנאשם בפלילים להמשיך בתפקידו כאילו כלום לא קרה.
רק בישראל יכולים לחוקק חוקים שבחיים לא ייאכפו, כמו חוק המפוחים, חוק העישון במקומות ציבוריים והרשימה ארוכה.
רק בישראל נהג שנכנס לרכבו בטוח שהוא נכנס לטנק ומתחיל במלחמה על הכביש. זכות קדימה להולכי רגל? הצחקתם אותו. לתת למכונית להשתלב מכביש צדדי כאשר ממילא הוא עומד בפקק? מה פתאום!
רק בישראל השכן במפרסת לידך, שמרוחקת מרחק “תקני” של 6 מטרים מחלונך מדליק מנגל פחמים ביום עם רוח חזקה ואפילו לא חושב לרגע להתנצל בפני שכניו על כל הפיח שהעיף לתוך ביתם.
רק בישראל כולנו אוהבים לקטר על הכל (כמו שאני עושה פה) אבל מיעוטינו מוכנים להזיז את הת_ת בשביל לשנות משהו.
רק בישראל תראו שלט כזה במעלית:

פיפי במעלית???
פיפי במעלית???

רק בישראל עדיין קיימת אגרת טלוויזיה שכל אזרחי המדינה חייבים לשלם ולקבל תמורת התשלום ערוץ שמשדר בעיקר פשלות ופספוסים מבלי שהתכוון לכך.
רק בישראל יכול ראש ממשלה לפתוח עמוד פייסבוק, לפרסם בו את הגיגיו ולא להתייחס לאף תגובה של אף אזרח בשום צורה, גם לא על ידי העסקת צוות תגובות, לפחות למרעית עין.
רק בישראל יכולה קבוצת פוליטיקאים בלתי רלוונטיים לטעון שהחרימו אותם כשהם גילו שאחרי שנים רבות הם חוזרים מקומם הטבעי ולא יוכלו להמשיך ולחלוב יותר את הקופה הציבורית על חשבוננו.
רק בישראל אתה יכול לרדת בבוקר לרכבך ולגלות שגנבו לך את ה”טאסות” מהגלגלים/סמל הרכב ממכסה המנוע/כיסוי הפלסטי של המראות וכו’ רק כי מי שלקח היה צריך להשלים חלקים חסרים ברכבו לפני שהוא מחזיר אותו לחברת הליסינג.
רק בישראל אנשים לוקים בעיוורון זמני כשהם עומדים מתחת או ליד שלט האוסר עישון ו/או דיבור בטלפון סלולארי בתחנת דלק ואחרי זה עוד מתפלאים/כועסים שמעירים להם ולא מצליחים להבין מה בדיוק הבעייה. שלא לדבר על כיבוי המנוע…
רק בישראל יכולה מורה להגיד לתלמיד שבא לבקש ממנה שתשליט קצת שקט בכיתה כי הוא מנסה להתרכז במבחן, שזה ממילא לא יעזור לו כי הוא ממילא לא יודע את החומר, והיא ממשיכה בתפקידה כאילו כלום לא קרה.
רק בישראל נהג מונית הופך לשומר חוק אדוק ברגע שנכנס נוסע למוניתו והוא ייסע על 30 קמ”ש בעיר גם אם אין שלט כזה בנמצא וברגע שהנוסע יירד מהמונית הוא ייהפך לנהג מירוצים ויחתוך נתבים על ימין ועל שמאל עד שישיג את הנוסע הבא.
רק בישראל אפשר לראות במעלית הודעה כתובה לעיוורים האומרת לא להקשיב לכרוז האוטומטי כי הוא מודיע על קומות לא נכונות.

עיוורים - ראו, הוזהרתם!
עיוורים – ראו, הוזהרתם!

ורשימה הזו יכולה להמשיך ולהמשיך…

ולמרות זאת, זו המדינה שלנו, אין לנו ארץ אחרת ומחובתנו לפעול לתיקון הדרוש תיקון על מנת שיהיה לכולנו טוב יותר לחיות פה.

 

*רק בישראל, לפי מיטב ידיעתי, למרות שזה יכול להתרחש או מתרחש גם במקומות נוספים.

[qrcode]

תגובות בפייסבוק:

תגובות

תגובה אחת

אהבתם? לא אהבתם? אשמח לתגובה

%d