מחכים להתקפה השנה
מחכים להתקפה השנה

כבר שנה ויותר שלא היתה התקפה…היתה בעיקר הגנה.
כבר שנה יותר אנו מחכים להתקפה ראויה לשמה… כזו שתרתיע את כל יריבינו ויריבותינו..
מה צריך לקרות כדי שתהיה לנו התקפה ראויה לשמה? כמה צריך להשקיע על מנת לקבל התקפה ראויה? ובידי מי הדבר?

על מנת שנוכל לייצר התקפה ראויה לשמה, דרוש צוות שיכול לעבוד יחד בסינרגיה מושלמת, צוות שחבריו יבינו אחד את השני על בסיס זיהוי תנועות עיניים, גוף וכו’. התאימות צריכה להיות מושלמת!
כדי לייצר צוות כזה דרושה יציבות, ז”א צוות שיחזיק יותר משנה אחת, צוות שיהיה מלוכד ויוביל אותנו לפחות שנתיים שלוש.

כן.. אני מדבר על קבוצתי האהודה כבר יותר מ-35 שנה… מכבי אלקטרה תל אביב.
אז האם השנה נזכה לראות קבוצה התקפית? כפי היתה לנו לפני שנים רבות בתקופתו של מלך הדובדבנים?
בואו נבחן את ההרכב וננסה לראות מה מצפה לנו.
מבחינת הישראלים, כרגע, המצב לא מעודד (ותסלחו לי, אך אינני מכליל זרים מגוירים כישראלים).
ליאור אליהו… אוי… ליאור אליהו… איזו פרשה אומללה והתנהלות לא ראויה של הנהלת קבוצתנו. הישראלי הטוב ביותר שהיה פה בשנים האחרונות מסתובב בחוץ ומחפש לו קבוצה והכל בגלל שלא רצו לשלם לו סכום גבוה יותר ממה שהרוויח עד עכשיו.
ולחשוב שיש סיכוי שהוא יהיה בהפועל ירושלים בשנה הבאה??? לא עלינו…

יוגב אוחיון, אחרי השנה הראשונה המדהימה שלו ולאחר קיץ סוער משפטית, הגיע עונה לא יציבה. ועדיין אני מחזיק ממנו ומקווה לטוב בעונה הנוכחית.

גיא פניני, היה עבורי אחד משחקני הנשמה של הקבוצה עד לפרשה המכוערת עם יונתן שולדבראנד מהפועל תל אביב. אני במקום מנהלי הקבוצה לא הייתי סולח לו. אין מקום לסלוח ואין לו מקום בספורט הישראלי.
הוא גורר את עצמו מאז בקבוצה ולא מתעלה בשום פרמטר. אינני מצפה ממנו לתרומה גדולה העונה.

יובל נעימי, אקס הפועל ירושלים, הוחתם לעונה הבאה. לא ברור למה כי הרי ידוע שלרכז ישראלי שני במכבי אין הרבה מקום על המגרש, לעומת זאת יש לו המון מקום על הספסל. תשאלו את מורן רוט ורבים אחרים. מה גם שיש שמועות שהוא יושאל…

אז כפי שאתם שמים לב, קבוצתנו השנה משופעת בישראלים… 🙂

ונעבור לזרים,

שון ג’יימס, אין מה להגיד וצריך להסיר את הכובע בפני בלאט. השחקן שעבר מבני השרון הוכיח שהוא מתאים לרמות הגבוהות של היורוליג וכולי תקווה שנמשיך לראות אותו מצליח ומתקדם גם השנה.

דווין סמית’, אחת הרכישות המוצלחות של מכבי מלפני שנתיים, ממשיך גם לעונה הנוכחית. שחקן מוכשר ויעיל בעל ידית מופלאה שעבר ירידה מסוימת ביכולתו בעונה הקודמת. מקווה שישתפר בנוכחית ויחזור לעצמו.

ריקי היקמן, לעיתים מזכיר את דרק שארפ ולעיתים את וויל ביינום, שחקן לא רע אך לא יציב. ייתכן שהגורם לכך הוא שמכבי מנצלת אותו בעמדה שהיא לא העמדה הטבעית שלו.

סילבן לנדסברג, שנתן עונה מופלאה בחיפה ונרמס לחלוטין ע”י דיוויד בלאט במכבי ולא ברור למה. לא ברור גם מדוע הוא נשאר עוד עונה במכבי והסיבה הנראית לי היא שזה רק בגלל אזרחותו והעדר ישראלים בקבוצה.

אלכס טיוס, עונה ראשונה בקבוצה, היה לא רע בקבוצותיו הקודמות אך מהכרותנו את המערכת, מה תהיה תרומתו נדע רק לאחר פתיחת העונה.

ג’ייק כהן, שחקן יהודי אמריקאי צעיר, שלא ברור אם יישאר בקבוצה או יושאל לקבוצה אחרת על מנת לצבור ניסיון בליגה.

סופוקליס שחורציאניטיס, המסתורין הגדול ביותר של הקבוצה השנה. עונתו הראושנה במכבי היתה מדהימה. עונתו השנייה לא היתה להיט בלשון המעטה, ושילובו מחדש בעונה הנוכחית הינו חידה שרק ימים יגידו אם תצליח או לא.

טייריס רייס, שחקן שמגיע למכבי העונה, לחיזוק הקו האחורי. בעל סטטיסטיקה טובה מקבוצותיו הקודמות ונקווה שימשיך בקו העלייה שלו במכבי.

ג’ו אינגלס, כנראה השחקן המשמעותי ביותר שמגיע העונה למכבי, היישר מברצלונה ולמרות שבעונתו האחרונה בברצלונה ממוצע הנקודות שלו ירד, הצפי הוא שעתידו עוד לפניו.

אז כמו שאתם רואים (או קוראים) גם השנה לא הוחתם שחקן משמעותי, כזה שקהל האוהדים או אנשי היריבות הצפויות יגידו “וואו”, אלא עוד הרכב שנעשה תוך חיסכון בהוצאות הרכש. אמנם גם לפני שנתיים היה הרכב צנוע ללא עוגן כלשהוא ולמרות זאת הגענו לגמר הפיינל פור.
העניין הוא שכולנו, האוהדים לפחות, היינו רוצים לראות שלד קבוצה יציב שירוץ לאורך מספר שנים ושמסביבו יהיו השלמות שונות מידי שנה ולא ההיפך מזה כפי שקורה עכשיו, שרק ההשלמות נשארות והשלד מנסה להבנות מחדש כל שנה.
הייתי מצפה מבעלי הקבוצה כולל אלו החדשים, להכניס את היד עמוק יותר לכיס ולו על מנת לרכוש מחדש את אמון האוהדים (וגם השחקנים) בקבוצה ולבנות קבוצה לתפארת כמו בימי פיני ודיוויד.

ולמרות כל זה, את המנוי חידשתי באופן אוטומטי, כי מה לעשות, זו כבר דרך חיים ונקווה לטוב.

כי… צהוב עולה זה מכבי!!!

מכבי אלקטרה תל אביב
מכבי אלקטרה תל אביב

[qrcode]

תגובות בפייסבוק:

תגובות

אהבתם? לא אהבתם? אשמח לתגובה

%d