בית הכנסת של מרום נווה
בית הכנסת של מרום נווה

שכונת מרום נווה היא אחת מהשכונות החדשות יותר ברמת גן ובה ציבור תושבים מגוון.
בשכונה הוקם לפני מספר שנים בית כנסת מפואר המשרת את תושבי השכונה וגם את תושבי השכונות הסמוכות לה.
בית הכנסת הינו בבעלות העירייה.

הרב עמיחי שוקרון
הרב עמיחי שוקרון

רב בית הכנסת הוא הרב עמיחי שוקרון ותושבי השכונה מספרים שבהנהגתו הפך בית הכנסת למרכז תוסס המזמין אליו את בני כל העדות והגוונים.
בבית הכנסת ניתן לחגוג בר מצוות ואירועים אחרים וכולם מתקבלים בו בברכה.

לא רחוק מבית הכנסת הגדול, ובעצם במרחק זעום ממנו, קיים בית כנסת ותיק יותר הממוקם בקרוואן, בסמוך לאולם הספורט הצמוד לבית הכנסת הגדול.

 

שימו לב למרחק בין בתי הכנסת
שימו לב למרחק בין בתי הכנסת

 

 

 

 

 

 

 

 

בית כנסת זה הוא בית כנסת שמרני, בו מתפללים דתיים עד חרדים ומנוהל בסגנון ספרדי ע”י רב חרדי מבני ברק הסמוכה.

לאחרונה נודע לבלוג מתושבי השכונה כי גורמים שונים, ככל הנראה מתנועת ש”ס מנסים לקחת שליטה על בית הכנסת הפלורליסטי של השכונה עקב אי שביעות רצון של קומץ מתושבי השכונה מדרך התנהלותו של בית הכנסת והחופש של כל אזרח להתפלל בו בכל סגנון שהו, ומעונינים להפוך אותו לשמרני בסגנון ספרדי בלבד.

עוד נודע לבלוג כי בית הכנסת הממוקם בקרוואן מיועד ככל הנראה לפינוי וכנראה שזו עוד סיבה לניסיון ההשתלטות על בית הכנסת הגדול והדחת הרב שבו לטובת רב בית הכנסת שבקרוואן.

בית הכנסת בקרוואן
בית הכנסת בקרוואן

השמועות אומרות גם שראש העירייה ישראל זינגר תומך בהחלפת הרב ועולה החשש כי זה המחיר לו התחייב זינגר על מנת לצרף את ש”ס לקואליציה שלו. מחיר שעומד לעלות לתושבי השכונה ביוקר רב.
תושבי השכונה חוששים כי צעד כזה יהיה יריית פתיחה לנסיונות לחסימת כבישים באזור בית הכנסת בשבתות ומי יודע מה עוד יגיע אחרי זה.

חשוב לזכור כי זהו עוד פרק במאבק תושבי השכונה בהצפת הפארק, אשר בין בתי השכונה, בהמוני חרדים בתקופת הקיץ ואת נסיונות הכפייה הדתית המתבצעים בשכונה על בסיס יומיומי, בין אם ע”י הצבת דוכן להנחת תפילין בכניסה לקניון המקומי, חדירה לפרטיות נשים בסופר-פארם המקומי עם שאלות לגבי נוהגי טוהרה ועוד ועוד.
מסתבר שניסיונות ההשתלטות החרדית על השכונה החלו כבר באזור שנת 2000 כפי שתוכלו לקרוא פה.
בהקשר לניסיון שינוי ציביון בית הכנסת והדחת הרב הועלתה בימים אלה עצומה אשר מופנית לראש העירייה וקוראת לו למנוע את הצעד המיותר הזה.
תושבי השכונה קוראים לכולם לחתום על העצומה ולסייע במאבק על שמירת בית הכנסת במתכונתו הנוכחית ועם הרב הנוכחי ושמירת ציביונה של השכונה כמו שהוא היום.

עדכון 17:50:

פניתי לרוב חברי מועצת העיר בהודעה אישית בפייסבוק של כל אחד מהם, על מנת שייצטרפו ויסייעו לנו בשמירת ציביון בית הכנסת והשכונה.
אבי ליליאן ורועי ברזילי כבר הגיבו שישמחו לעזור.

[qrcode]

תגובות בפייסבוק:

תגובות

3 תגובות

אהבתם? לא אהבתם? אשמח לתגובה

%d