חבל שעשו רק חצי עבודה
חבל שעשו רק חצי עבודה

חייבים להודות… רפי גינת, בקולו העמוק ובמראהו הקשוח יכול לגרום לקוליפורם האחרון עלי אדמות להתאבד.
הוא חזר, ובגדול, לערוץ 10, ביתו החדש ושוב הביא לנו תחקיר רציני!
אין מה להגיד, מהיום כל צרכן שמן זית ישלח לפני כל טעימה את הבקבוק לאותה מעבדה באיטליה כדי לוודא שלא עובדים עליו ושאין פה קומבינה!
אכן, הפחדה ראויה לשמה כמיטב המסורת של כלבוטק לאורך השנים, אבל…

נעשתה כאן רק חצי עבודה ע”י רפי ותחקירניו. חצי עבודה שאמנם מביאה רייטינג ובשיטת ההפחדה שלה פונה למכנה המשותף הרחב ביותר בציבור.
ואם אחרי שגם בערוץ 10 רפי מצליח להביא רייטינג של 23% לתוכניתו, למה לטרוח ולבצע עבודה שלמה במסגרת אותו תחקיר?
רפי חזר והדגיש ששמני הזית נמצאו במעבדה בלתי ראויים למאכל אדם ובחלקם אפילו רעילים. אבל לאורך כל התכנית וגם בתגובות לא נאמרה מילה מהי בדיוק אותה סכנה שישנה בשמנים ולאילו נזקים השמנים האלה עלולים לגרום.
למה רפי? הציבור לא זכאי לקבל את הפרטים האלה?
רפי תקף גם את בעלי המפעלים שמייצרים או מייבאים שמן זית למאכל משמן למאור (רעיון שרק המחשבה עליו מזעזעת), אבל רפי לא טרח לפנות שום גורם במשרד הבריאות ולברר איך זה שמנהל הפיקוח באגף המזון במשרד הבריאות (או שמא היה זה ישראל קטורזה) עדיין נמצא בתפקידו כמפקח הראשי? הוא הרי מודע לכל נושא הזיופים הזה כבר שנים.
הליצן הזה בלבל את המוח לתחקירנית בלי לתת שום תשובה ראויה לשמה וזה רק מראה מה קורה במגזר הציבורי ואיך אף בעל משרה שם לא צריך לחשוש לתפקידו. הבנאדם פשוט לא עושה כלום חוץ מלדבר.

צפו במופע המדהים של מנהל הפיקוח באגף המזון של משרד הבריאות בניסיונו לענות לשאלות תחקירנית כלבוטק, שי חן (או שאולי זה קטורזה, או אחיו?). ההקלטה מאתר ערוץ 10.הכנתם תחקיר כזה מדהים בכלבוטק, חברים, אבל מדוע לא להרים, כשירות לציבור, באתר של ערוץ 10, או בפייסבוק, עמוד עם מסקנות התחקיר, רשימה של השמנים הפסולים ואלו שכן ראויים למאכל? הרי כבר יש לכם את כל הנתונים מהתחקיר.
טוב שב-YNET העלו כתבה עם טיפים בנושא.
מדוע לא להציע הצעות לפתרון המצב בעקבות מסקנות התחקיר? כמו הקמה של רשות בגנון ה- FDA האמריקאי שעצר את סיפור הזיופים הזה בארה”ב?

המסקנה שלי היא שמה שחשוב לרפי גינת זה הרייטינג בלבד ולא מעבר לכך, וחבל.

[qrcode]

תגובות בפייסבוק:

תגובות

אהבתם? לא אהבתם? אשמח לתגובה

%d